Historie knihovny

Knihovna má v Prušánkách dlouholetou tradici.
Byla založena roku 1904 Akademickým spolkem Podlužan v Hodoníně, měla 91 svazků a sídlila v budově staré školy. Správci knihovny byli Jan Hokr, Jan Bílek a Alois Kučera. V roce 1919 byla založena Obecní knihovna ve staré záložně.
V roce 1958 byla knihovna přestěhována do suterénu nového kulturního domu. Zde setrvávala až do roku 1976, kdy se otevřela nová budova nynějšího obecního úřadu a knihovna se přestěhovala do jeho prostor.
V roce 2005 proběhly menší stavební úpravy, knihovna se rozšířila o nové dětské oddělení, vznikl zde prostor pro počítače a připojení k internetu pro veřejnost. Vybavení knihovny však zůstalo stejné a naprosto neodpovídající dnešnímu pojetí moderní knihovny.
Za přispění MND a.s. a OÚ Prušánky prošla knihovna v roce 2013 kompletní rekonstrukcí. Byly položeny nové podlahy a provedena výmalba.
Zároveň byl na zakázku zhotoven nový nábytek, tzn. regály a stoly.
Do oddělení pro děti byly zakoupeny 4 sedací pytle, pro dospělé pak proutěná křesílka a stolek. V průběhu dalších let byly zhotoveny police pro časopisy a místo dvou starých počítačů zde máme jeden nový, který mohou využívat občané zdarma.
Pravidelně chodí do knihovny na besedy předškoláci a děti ze ZŠ a nově družina.
Knihovna slouží i jako informační centrum, můžete zde koupit pohlednice, turistické známky, nálepky a magnetky.
Knihovna v dnešní podobě splňuje podmínky moderní knihovny 21. století.

C  Výsledek obrázku pro prusanky stara skola